Motto: Když existuješ Teď, tvoje existence je věčná. Bashar

Je toho tolik na tomto světě, co stojí za to „prožít až do morku kostí“.. Nemluvím však o nějakých „událostech“, ale o Přítomnosti, o tom, co je a vždycky bude jedině Teď.

Pochopila jsem tuto magii Života jednoho obyčejného, slunného dne, když mi bylo 15. Procházela jsem se zrovna po jednom téměř liduprázdném autobusovém nádraží a najednou to přišlo jako okamžité Osvícení. Plné uvědomění, že vždycky prožívám pouze toto „jediné Teď“ a nikdy tomu nebude jinak – a nikdy nebylo!

Tento „prostor“ je hluboký a mocný. Je vším, co jsem kdy byla a budu. Je skoro jedno, co za okolnosti se zrovna v linearitě odehrávají, prostor Přítomnosti obsáhne vše.

Je to totiž to jediné, co existuje, v mém bytí i v tom vašem. Mistrovsky o těchto věcech píše E. T. * a staří mistři, které však dneska už málokdo zná a následuje.

Doba nám pokročila a mnoho lidí má v těchto časech „plné ruce práce“ se Vzestupem. A stejně jako v dobách předchozích, velmi málo lidí se přibližuje skutečné Podstatě. Tou je „pouze“ Přítomný okamžik.

Zde nejsou myšlenky ani pocity, zde není čas, jen prosté Bytí. Toto „místo“ je jediným přímým spojením se Vším-co-je a také jediným „prostředkem“  – bránou k Osvobození.

Je zde klid Duše, Domov, který nelze nikdy opustit. Přeji vám všem nalézt toto radostné spočinutí. Protože to není pohádka, ale Sat-Čit-Ánanda, Existence-Vědomí-Blaho, pravé jáství a je jedno jestli zrovna „padám či vzestupuji“ 🙂

S láskou, pro všechny oka-mžiky, Renata


* Echart Tolle: Moc přítomného okamžiku, vřele ji doporučuji jako jednu z mála knížek, kterou má ještě smysl  „číst“.