Nedávno jsem ve svých poznámkách objevila svůj Plán proměny, z doby, kdy jsem si v rámci našeho vztahu přenastavovala limity v oblasti komunikace. To jsem ještě tenkrát netušila, že to byla Duše, která zavelela k procesu léčení a harmonizace Vnitřního dítěte.

Takto to začalo.. 😉

Úplně na začátku mé cesty za nezavislostí, v rámci vztahu s mým partnerem, přišlo jedno zásadní uvědomění.

Pochopila jsem, že moje nezávislost mě bude stát jistou cenu.

Pochopila jsem totiž, že ve vztahu s mužem, si já žena musím srovnat svůj mentální prostor, a to sama a přestat muže zatěžovat mnoha navyklými komunikačními vzorci, byť se ony vypěstovaly mezi námi.

Komunikace ve vztahu má mnoho forem a podob. Vidím, jak ta slovní je paradoxně nejtěžší, nejnáročnější a nejvíce dokáže škodit.

Dá se říct, že to je už o jisté zralosti a přísunu moudrosti, pokud dospějeme až sem, do tohoto bodu, ze kterého nám vyvstane jasný záměr toto radikálně změnit. Děje se to ale až tehdy, kdy jasně jako ženy cítíme, že to, co vytvářime, pro sebe, pro něj, v rámci své komunikační výměny, nepřináší to dobro, které chceme, ale cosi jiného, jakýsi chaos a zmatek..

.. a proč?

Protože právě to dítě uvnitŕ nás tím cosi nevědomky sleduje.

Ale dítě není dospělý.

To jsme my, teď a tady 🙂

..no, takže takto vypadal v detailech můj plán, který se postupně stal platformou pro výraznou proměnu, jak na mé straně, tak uvnitř našeho vztahu. Není to žádný návod pro vás, jen inspirace, která se někdy může hodit. Je krásné a blahodárné pustit se starého a užívat si to nové, kde je mnohem více klidu, harmonie, citu, vzájemnosti a pozornosti,

a tím více lásky 💕

Záměr : dát svobodu, osvobodit se

tzn, nepřebírat zodpovědnost, dopřát mu/ partnerovi jeho vlastní stav bytí + nově „komunikace obejmutím“… a dál nechat svobodu být sám sebou,

Pak přišlo spontanně těchto několik bodů ohlednè mojí další komunikace s mužem:

 • žádné osobní, ženské, intimní informace
 • žádné poznámky ohledně četnosti milování, historie apod. (ideálně to přestat úplně sledovat a nechat vše volně plynout)
 • žádné pracovní informace, pokud se na ně nezeptá
 • nežádat ho o věci, o které se mohu postarat sama
 • neprudit zbytečným zdůrazňováním na nějaké své výhody, které se ho netýkají, např. že mám dovolenou a on ne, ale zas ani se necítit kvůli jeho volbám špatně, prostě teď je to jak to je a vážím si toho
 • nezapojovat se do jeho emocionálních stavů, třeba z práce, nijak mu s tím nepomáhat, ale chápat ho a soucítit, jako jeho žena-partnerka
 • nemluvit zbytečně cosi ze své historie, ve které on se mnou nebyl (a i kdyby byl, pořád já jsem já a on je on)
 • neprobírat s ním moc tělesné záležitosti
 • nechlubit se jako malá každým pidiúspěchem
 • neřešit s ním své aktivity s vnějším světem, pokud se to netýká nás dvou jako dvojice
 • neprobírat s ním své vlastní plány, sny a vize, ale s radostí mu ukázat každý, který si naplním
 • neprobírat s ním žadné svoje výtvory, tvorbu o které neprojeví zájem sám
 • udélat sama, co můžu udělat, přestože dřív ty věci dělal on, pomáhat jemu tím, že přeberu část jeho věcí (jsou to věci, které bych stejně musela dělat, pokud bych byla sama)
 • nepočítat dopředu s jeho pomocí, viz předchozí bod
 • informovat ho ze svého světa pouze o tom, co potřebuje vědět nebo je to důležité
 • nekomentovat jeho lidi, kolegy, práci, šéfa, vztahy, postoje, volby… pouze když se. mě zeptá na můj názor
 • přestat zahrnovat ho mými zbytečnými replikami „o ničem“, hledět si svého (!), a vlastně raději převážne mlčet.

💌

Tak, toliko mé poznámky.

Vidíte, že to je velice osobní, až intimní rovina a nebude, ani nemůže rezonovat s každým, kdo si to přečte. Každý jsme někde jinde a máme to nějak. Navíc, každý máme stejně ten svůj Plán 😉

I tak jsem ráda, že tuto věc s vámi mohu sdílet, protože to pro mě byl celkem zásadní, vědomý obrat v mém ženském světě. Dneska jsem ráda, že jsem to udělala, protože to vytvořilo nové prostory, ktere já i on, my oba, máme teď stále k dispozici.

Musím ještě nakonec doplnit důležitou věc, která mi vynahradila to, oč jsem těmito změnami „přišla“. Pro ženu je totiž velmi podstatné, aby měla svůj vlastní mentální uzavřený prostor, ve kterém si pořeší své záležitosti a tím je také uzdraví. Tou věcí je deník… to už je ale zas další kapitola, kterou možná stojí za to zmínit, protože bez správných nástrojů naše cesta může být zbytečně složitá, až zavádějící..

Ať se Vám na poli vztahů s vašimi milovanými daří nalézat harmonii a společnou Cestu.

Zdraví Renata Sabi

Pokud se Vám článek líbil, můžete mě pozvat symbolicky na kávičku nebo tak něco 🧩 díky

https://www.buymeacoffee.com/exmityRaJ