Tyto léčebné dopisy se mohou týkat zdánlivých maličkostí. Ale mnoho rozvedených vám potvrdí, že to skončilo kvůli „maličkostem“. Za nimi jsou ukryty vždy „velké věci“ . Poznáte to neomylně díky spuštěným emocím a „bouři v nitru“, jakkoliv inteligence si chce vystačit a zvládnout situaci. Nepodaří se jí to a tak pokud nezačnete u malých věcí, budou se opakovat a nabírat obrátky. Tady nejde nic ztratit , jen získat.  🙂 Je to také o tom, že tímto samoléčebným přístupem jednak ulevíte sobě, tělu a pak také přebíráte zodpovědnost, čím původní pozici „oběti“ povyšujete na tvůrce svěho štěstí.

Ideální je začít rovnou u emoce hněvu, zloby či pocitu křivdy, jelikož tyto jsou nejvíce čitelné, poté přejít na smutek, potom vyjádřete své obavy a strach, lítost.. a dostaňte se k postoji lásky, vděčnosti a uznání. Každou z vět můžete ještě dál rozvíjet. Popište vše, co máte doslova na srdci.
Poté napište sami sobě odpověď partnera, jakou byste od něj chtěli slyšet. Pak si dopis několikrát přečtěte a nechte to být. Vaše vyšší já a vyšší já partnera, žijící pouze na rovinách bezdpomínečné lásky, se spojí a aniž byste v realitě cokoliv dalšího činili, dojde v ní k průlomu, ke změně, k postupnému léčení. To je průběh, který je ověřený, skutečný.

Milý (Milá) ….

1. Hněv
Nemám ráda, když..
Pociťuji jako křivdu, když..
Zlobím se, že…
Vadí mi, že..

2. Smutek
Jsem zklamaná, že..
Jsem smutná, protože…
Dotýká se mě..
Chtěla bych, aby..
Chci..

3. Strach
Dělá mi starosti..
Bojím se, že/aby..
Děsím se, že/aby..
Nechci..
Potřebuji,,
Chci..

4. Lítost
Jsem na rozpacích..
Lituji..
Stydím se..
Nerada bych, aby..
Chci..

5. Láska
Miluji..
Chci..
Chápu..
Promíjím..
Vážím si toho, že..
Děkuji za..
Vím, že..

PS. Udělalo by mi radost, kdybys mi odpověděl takto:

Děkuji ti za …
Chápu…
Lituji…
Zasloužíš si…
Chci..
Miluji..

Tvůj/Tvá …

 

Osobní poznámka:
První pokusy napsat takový dopis pro vás budou možná poněkud krkolomné a do některých vyjádření se vám pravděpodobně ani nebude chtít. To nic, to je v pořádku. Jsou to jen úhybné a bojácné manévry ega, které dostane strach, že pokud povolí své sevření, že o něco přijde, že tím samo sebe oslabí apod. Ano, ego tím oslabí, a  o to také jde. Srdce totiž nic a nikoho nesoudí, srdce dává svobodu všemu co je. Umožněte v sobě trpělivě nalézt a rozvinout toto umění, naučte se odpouštět a milovat srdcem. Vy za to stojíte, i vaši partneři, to vím.

S láskou
R.

Inspirováno bestsellerem „J. Gray – Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše“

21.8.2017